Telefon
WhatsApp

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Su arıtma cihazları su arıtma işlemlerini aşamalı filtrelerden geçirerek yapmaktadır. Filtreler su arıtma işlemi yaparken zamanla özelliklerini kaybetmektedir. Çünkü su içerisinden ayrıştırılan tortu ve kimyasallar filtreleri bitirmektedir. Su arıtma filtreleri kullanım ömrü sınırlı olan malzemelerdir. Bu yüzden su arıtmanın doğru sağlanabilmesi için su arıtma cihazı filtre değişimi yapılması gerekmektedir. Su arıtma filtre değişim zamanı geldiğinde değiştirilmeyen filtreler diğer filtrelerin ömrünü de kısalttığı gibi suyunda tam arıtılmamasına neden olurlar. Sağlıklı su tüketmek isteğiyle bağlattığınız su arıtma cihazlarınızın filtrelerini zamanında değiştirmeniz sağlıklı su üretiminizin kesilmemesini sağlar. Şu arıtma filtre aşamaları ise aşağıda saydığımız şekildedir.

Sediment 5 mikron filtre sayesinde su içerisindeki kaba partiküller tutulur. Buradan granül ve sıkıştırılmış karbon filtrelerine geçen su içerisindeki kireç ve kimyasalların büyük bir kısmında ayrıştırılarak membran filtre için hazırlanır. Membran filtreler su arıtma işlemlerinde ana işi yapan filtrelerdir. Ters ozmos yöntemi ile arıtma yaparlar ve suyu saflaştırırlar. Saf su içme suyu olarak tüketilmeye uygun değildir. Bu yüzden suyun birkaç işlem daha görmesi gerekir. Su Arıtma, filtre değişim sırası da her bir filtrenin kullanım ömrüne göre belirlenmektedir. Membran filtreden çıkan saf su içme suyu üreten cihazlarda, post karbon tatlandırıcı, mineral ve alkali filtreleri ile detox filtrelerden geçirilerek sağlıklı içme suyu üretilmesi sağlanır.

Yukarıda saydığımız aşamaları takip ederek arıtım işlemi yapılmaktadır. Her bir aşama kendinden sonraki aşama için suyu hazırladığından filtre değişimlerinin zamanında yapılması gerekir. Su arıtma filtresi Trakya Gizem Endüstriyel Su Arıtma olarak profesyonel bilgi ve tecrübemiz sayesinde filtrelerinizin gerekenlerini değiştirmekte ve sağlıklı içme suyunuzun devamlı üretilmesini sağlamaktayız. Su arıtma filtresi fiyatları firmamızda rakiplerimize göre daha düşüktür. Çünkü firmamız filtreleri doğrudan üretimden temin etmektedir. Bu da aracıları devreden çıkarması anlamına gelir ve maliyeti düşürür. En uygun fiyatlarla su arıtma cihazı filtre değişimleri yaptırmak için firmamızı arayabilirsiniz. Su arıtma filtre değişimi nasıl yapılır ile ilgili tüm sorularınıza firmamızda cevap bulabilir ve profesyonel hizmetimizin keyfini çıkarmayı seçebilirsiniz. En iyi su arıtma filtre değişimi ekibimizce yapılır.