Telefon
WhatsApp

Su Arıtma Cihazı Arızası

Su Arıtma Cihazı Arızası

Evimizde ve endüstride kullandığımız su arıtma cihazları da zaman zaman arızalanabilmektedir. En iyi su arıtma cihazı bile yanlış bağlantı ya tecrübesiz kişilerin müdahaleleri sonucu doğru performansta çalışmaz bunu engellemenin en kolay yolu su arıtma cihazı bakımı yetkili ve tecrübeli kişilere yaptırmaktır. Filtre ve kartuş değişimleri ile ilk kullanımda sistem hava musluğundan sesler gelebilir. Bu sesler sistemdeki havanın atıldığı anlamına gelir. Ancak birkaç gün devam eden sesler normal değildir. Sesler devam ediyorsa boruların ve bağlantı parçalarının tıkanıklık ve kaçırmaya karşı kontrol edilmesi ve sistemdeki sorunun çözüme kavuşturulması gerekiyor.

Su arıtma cihazı tankına su dolmuyor sorunları genellikle basınç sorunlarından kaynaklanmaktadır. Tank iç basıncı çok yüksek ya da şebeke su basıncı çok düşüktür. Şebeke su basıncı 40 psi yani 3 bar basıncın altında olduğunda tanka su dolmayabilir. Tank basıncı yüksekse tank basıncının azaltılması sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Yine de sorun çözülmüyorsa sistemin tıkanıklık üzerine kontrol edilmesi gerekmektedir. Su arıtma cihazı arızası her ne olursa olsun teknik servis ekibimiz arızalarınızı profesyonel bir şekilde çözmektedir. Su arıtma filtre değişimi işlemleri de birçok arızanın giderilmesini sağlamaktadır. Kullanım ömrü dolan filtreler tıkanıklık yapmakta ve sistemde basınç problemine yol açmaktadır. Değişim ile problemler tamamen çözülebilmektedir.

Su arıtma cihazı pompa arızaları elektrikli pompa bulunan cihazlarda meydana gelmektedir. Şebeke suyunun yetersiz basınçta olduğu ya da kuyu suyu kullanılan cihazlarda sistem basıncı sağlamak için kullanılırlar. Arıza pompa motorlarından, su borularının tıkanıklığından, pompaya tortu sıkışmasından meydana gelebilir. Su arıtma pompa arızaları gibi en zorlu arızalar bile firmamız tarafından onarılmaktadır. Profesyonel teknik servis ekibimiz sayesinde su arıtma cihazlarınız en yüksek performansında çalışmaya devam edecektir. En yüksek performansında çalışmayan cihazlarınız için su arıtma cihaz bakımı yaptırmanız gerekmektedir. Su arıtma cihazı bakımı nasıl yapılır konusunda en uzman ekip olan firmamız sayesinde su arıtma cihazı kullananlar için en kaliteli bakım hizmetleri verilmektedir.